راه اندازی معدن مس طارم موجب شکوفایی اقتصادی و اشتغالزایی در منطقه خواهد شد

هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین در سفر یک روزه به منطقه طارم سفلی در جمع خبرنگاران با اشاره به کاهش قیمت نفت و اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی، افزود: با توجه به شعار جهش تولید، تحول در استفاده از ظرفیت‌های منطقه می‌تواند در جهش تولید و تحقق این امر موثر باشد.

وی با اشاره به بازدید از معدن مس طارم، اظهار داشت: بررسی فرصت‌های اقتصادی منطقه، رفع مشکلات موجود و برنامه ریزی بلند مدت برای رفع موانع بهره برداری از معدن به عنوان یکی از مراکز اقتصادی استان از جمله دلایل بازدید هیات اقتصادی استان از این منطقه است.

جمالی پور با اشاره به تاثیر این معدن بر اقتصاد استان، تصریح کرد: فلز مس یک ماده مهم با کاربرد فراوان در صنعت الکترونیک است و تحولات اقتصادی زیادی در منطقه ایجاد می‌کند.

وی اضافه کرد:راه اندازی این معدن برای استان و کشور بسیار با اهمیت است و شکوفایی اقتصادی و اشتغالزایی گسترده را در پی خواهد داشت.

جمالی پور گفت: افتتاح این معدن به دلیل میزان ذخایر و موقعیت آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که در آینده نزدیک توسط رییس جمهوری انجام خواهد شد.

عملیات اجرایی احداث واحد صنعتی و معدنی مس طارم از سال ۸۶ با مشارکت بخش خصوصی در حوالی روستای ماهین طارم سفلی آغاز شد و هم اکنون آماده بهره برداری است.

مس طارم، بزرگ‌ترین معدن مس کاتدی بخش خصوصی در کشور به شمار می‌رود؛ این معدن یکی از مهم‌ترین پروژه‌های صنعتی در منطقه با ظرفیت اشتغال بالاست که سال‌هاست اهالی این منطقه در انتظار بهره‌برداری آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *